נעים מאוד, אני נעמי!

את המסע של עם כלבים נראה לי שהתחלתי ברגע שפקחתי את העיניים בפעם הראשונה. 

מהרגע הראשון תמיד גדלתי עם כלבים בבית, אהבתי אותם, לימדתי אותם ובגדול הייתי בטוחה שאני מדברת איתם (כן גם אני ראיתי יותר מידי הלוחש לכלבים בילדות…). 

אבל רק 20 שנה וקצת אחרי זה, שאני ובן זוגי אימצנו את טובי, גורה "כנענית" מעורבת בת חמישה חודשים, התחלתי להבין שאני לא מבינה כלום.. 

טובי הייתה גורה חששנית וגדלה לכלבה בוגרת ראקטיבית ותוקפנית לכלבים. עבור טובי, כלבים היו הסכנה האמיתית, אבל גם אנשים היא לא ממש אהבה וגם לא פחי זבל בחושך (במיוחד לא המסוכנים האלה שהרוח מעיפה את השקית אשפה החוצה…)

כמו כל זוג תל אביב צעיר עם כלב בעייתי מייד פנינו למאלף "לתקן" את הבעיה, אבל הבעיות לא נפתרו וכך הגענו לעוד מאלף ועוד מאלף…

מאלף אחד אמר לי משהו בסגנון "הכלבה משועממת – תמצאי לה תפקיד, לכי לנסות איתה אג'יליטי!" ובמשפט אחד קטן שינה את חיי. הגעתי ל"דוג אקטיב" וגיליתי את עולם האג'יליטי – ספורט כלבני של ריצה משותפת של כלב ונוהג תוך כדי מעבר מסלול מכשולים (עוד על הספורט כבר בהמשך), ואולי הלכתי למצוא לכלבה שלי תפקיד אבל לגמרי מצאתי שם את שלי. טובי קיבלה הרבה מהתהליך שלנו שם, אבל לא באמת עברה שינוי התנהגותי, אבל אני, אני לגמרי התאהבתי ונשבתי בדבר המושלם הזה שנקרא אג'יליטי.

בינתיים, הימים עדיין היו מלאים במשימות בלתי אפשריות – לטייל 20 דקות בחוץ, תוך התחמקות מכל גורם מחשיד ומאיים, בלי התפרצות של טובי על כלב/איש/חפץ דומם. אבל מצאתי את עצמי נשאבת לעולם הזה של כלבים – עולם שלם של שפה, מחוות, סימני גוף ומנגנוני הגנה וביטחון. עולם שלם שלא הכרתי ורק הפך למעניין יותר בכל יום. 

חקירה עצמאית אינסופית באינטרנט הובילה אותי עד שלב מסויים, אבל בלי שבכלל תכננתי, בסוף מצאתי את עצמי נרשמת לבית ספר לאילוף – סתם ככה כן? בשביל הידע ובשביל לעזור לטובי, לא בשביל לעבוד בזה כן? 

אז נרשמתי לבית ספר לאילוף "מרקר טריינינג" מצוידת בשנתיים ניסיון עם כלבה סופר מאתגרת, עשרות שיעורי אילוף שלקחתי איתה (ולמדתי בשקיקה כל פיסת מידע שנתנו לי) וקצת ניסיון בספורט כלבני. 

אם חשבתי שידעתי משהו לפני אז טעיתי, פתאום חתיכות מידע לא ברורות התחברו לפאזל שלם – פאזל שהוא כל כולו כלבים (הפאזל האהוב עלי) למדתי לא רק על כלבים ואיך הם חושבים ומתקשרים, אלא חשוב מכל – איך הם לומדים ואיך אני יכולה עם מספיק מחשבה ויצירתיות להוביל אותם ללמידה האיכותית ביותר, למידה שנובעת משיתוף פעולה, תקשורת וחיזוקים בעבודה ללא כוח וכפייה.

למידה מבוססת מדע בהביוריזם, אבל לא פחות חשוב מנגנוני הדרגה שבאמת מאפשרים לכלב ללמוד ואחר כך להשתמש בכלים שהוא למד בחיי היום יום.
למדתי לעבוד עם מוטיבציה ולא נגדה והכי חשוב ליצור אותה – כל כלב והמוטיבציה שלו.

לקראת סיום הלימודים כבר יכולתי לראות את השינוי מתרחש בבית, לאט לאט דברים הפכו קלים יותר עם טובי, הטיולים כבר לא הרגישו כמו יציאה למלחמה ולמרות שהיא אף פעם לא תהיה "הכלבה המושלמת" החיים הפכו טובים יותר! 

מאז טובי עברתי עוד מספר קורסים והשתלמויות, הבאתי את נורה כלבת בורדר קולי מדהימה שבדיוק כמוני חולמת, אוכלת ונושמת אג'יליטי וביחד אנחנו פשוט נהנות ומתפתחות יחד והכי חשוב מכל, עזבתי את קריירת ההייטק שלי – אהה נכון לא ציינית את זה, אני מהנדסת חשמל במקצועי ועסקתי שנים בתחום, והגשמתי את החלום – אני מאלפת כלבים.

צור קשר

תוכלו להשאיר את פרטיכם בטופס יצירת קשר ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.

תרגישו חופשי לפרט כמה שיותר ואל תהססו לפנות בכל נושא או שאלה ליעוץ טלפוני חינם נדבר בקרוב 😊

טלפון - 054-7681139
ראשון - חמישי 21:00 - 08:00
naomidogtrainer@gmail.com